monika - go for less blog
minimalism,  zerowaste

Cześć! Piszę o społecznej odpowiedzialności, minimalizmie, i zrównoważonym stylu życia | Hi there! I write about social responsibility, minimalism and sustainable life style

{Scroll down for English version}

 

Hej Czytelniku! Cześć Czytelniczko! Dziękuję, że tu jesteś. Nazywam się Monika, mam 26 lat i jakiś czas temu zdecydowałam, że chcę prowadzić bloga na temat społecznej odpowiedzialności. Społecznej odpowiedzialności w ogóle, nie pomijając tej biznesowej, ale nie ograniczając się tylko do niej, a także o minimalizmie i zerowaste, które zaczęłam praktykować jakiś czas temu.

Wierzę w KARMĘ, także ekologiczną 

Uczę się być coraz bardziej świadomą tego, że moje codzienne wybory mają ogromny wpływ na otaczający mnie świat. Nie ma dla mnie lepszej motywacji, niż rzucenie rękawicy samej sobie, stąd pomysł na bloga. Byłoby mi bardzo miło, gdybym przy okazji mogła skłaniać do refleksji także i Ciebie.

#ZeroWaste & #LessIsMore powinny zalać social media

Chcę propagować powyższe hasztagi, nie tylko oznaczając nimi swoje wpisy. Dlatego będę starać się Tobie pokazywać realne działania, inspirujące przykłady oraz pouczające fakty.

Chcę być społecznie odpowiedzialnym człowiekiem

Według normy ISO 26000 społeczna odpowiedzialność biznesu to odpowiedzialność organizacji za wpływ jej decyzji oraz działań na społeczeństwo i środowisko poprzez etyczne i przejrzyste zachowanie (źródło).

Gdybym miała firmę, robiłabym wszystko, aby działała ona zgodnie z tą normą. Stety niestety, firmy nie mam. W dalszym ciągu chcę postępować tak, aby moje decyzje nie wpływały negatywnie na środowisko i społeczeństwo. Pozytywny wpływ i jego owoce, są i będą nagrodą za włożony wysiłek.

Ujście literackim żądzom

Ostatnim, najbardziej egoistycznym powodem, przez który czytasz ten wpis, jest moja chęć tworzenia słowem. Od podstawówki ciągnęło mnie w ten świat, jednak z jakichś powodów skończyłam politechnikę, a nie uniwersytet, by później zająć się sprzedażą w branży IT. Po godzinach i przed trzydziestką, wracam do swojego hobby. Mam nadzieję, że będziesz wpadać co jakiś czas i dasz znać komentując, czy zostawiając like’a. Do następnego przeczytania!

Monika

___

{English version below}

 

Dear Reader! Thank you for being here. My name is Monika, I am 26 yo and some time ago I decided to run my own blog about Social Responsibility in general, without exalting the Corporate one.

I BELIEVE IN ECOLOGICAL KARMA

I learn to be more aware that my everyday choices have a huge impact on the world, not just around me. Competition with myself is my best motivation and this is where the idea for running my own blog comes from. I would love it if my writing would make you think deeper about your everyday actions and maybe motivate you to change something.

#ZeroWaste & #LessIsMore should take over social media

I want to promote those hashtags, not only by marking my content with them. That is why I will show you real actions, inspiring examples, and informative facts that will encourage both you and me to make small steps that create a better world tomorrow.

I want to be socially responsible human

The concept of sustainable development is three pillars: economic, social, and environmental. The standards recommended by ISO 26000 can, as a contribution to the development of social welfare, which is one of the cornerstones of sustainable development (source).

If I ever run my own company, I will do everything to make it work with ISO 26000. (Un)fortunately, I do not own my own business (YET!), but still, I want my decisions to not to have a negative impact on the society and environment I live in. Making a positive impact and seeing the benefits from it, will be the best reward for the put effort.

and I ALWAYS WANTED TO WRITE a blog

The last and very selfish reason why I started blogging is… my passion for writing, which I had since I was a small girl. In the end, I finished technical university and started working in IT start-up, completely losing the grip for writing. Now, before I turn 30, in my free time, I want to go back to my old hobby. I hope that you will come to visit me from time to time and let me know how you like it by leaving a comment or clicking the like button. Till next read!

Monika

Sharing with you my thoughts about minimalism, zero waste, and slow life. I write in ??&??

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *